0

Hayatın 5 Topu

Posted by mgocean on December 15, 2011 in Kişisel Gelişim, Kitap, Spor, Yönetim |
 

Maraton koşusunda Dünya rekoru kıran Paula Radcliffe, ilk üç koşusunda bir önceki rekor süreden neredeyse 4 dakika daha hızlı koşarak elde ettiği inanılmaz başarısını 5 top benzetmesi ile açıklıyor.

Paula_Radcliffe

Paula_Radcliffe

 

O, haftada 150 mil koşarak, kendi ağırlığının üstünde ağırlıklar kaldırarak ve kan dolaşımını hızlandırmak için her koşudan sonra buz gibi soğuk suya atlayarak sınırlarını zorladı.  Fakat tüm bunlar 2004 Atina Olimpiyatlarında final ipini göğüsleyemediğinde çöpe gitti.

 

 

 

 

Mükemmel performansını “şanssızlıkla” mantıklı bir temele oturtmaya çalışşırken hayatın beş topu birden havada çevirmeye çalışmak olduğunu söyleyerek eğleniyordu.   Bu toplar, “sağlık”, “aile”, “arkadaşlar”, “dürüstlük” ve “kariyer”di.  Fakat tüm toplar aynı değildi ve kariyer topu lastikken diğerleri daha kırılgandı.

 

Lastik bir topla istediğiniz kadar risk alabilirsiniz.  İstediğiniz kadar yükseğe atabilirisiniz ve düştüğünde tekrar yukarı zıplar.  Normalde bu top uzun dönemli herhangi bir hasar görmez.  Fakat diğer dört topa daha özenli bakmalısınız.   Bunlardan birini düşürürseniz hasar görür ve hatta kıralabilir…

 

peter fisk’in “business genius” kitabından alıntıdır.

Tags: , , , , , , , , ,

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Copyright © 2006-2020 Güzel Blog All rights reserved.
This site is using the Desk Mess Mirrored theme, v2.0.3, from BuyNowShop.com.